מורשת והנצחה

"עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל" (יגאל אלון)


לכולנו יש מורשת, עבר, היסטוריה. חובתנו כלפי עצמנו, כמו גם כלפי אלו שיצרו את ההיסטוריה והיו חלק ממנה, היא לזכור ולהנציח. וכדי לעשות זאת בצורה נכונה, חשוב ליצור מאגר מידע 'חכם': שמור, מקוטלג, ממוין ומאורגן – כדי שתמיד יהיה זמין, נגיש ושימושי.
וזה מה שאנו עושים: רותמים את הטכנולוגיה לטובת ההיסטוריה.

שירותים

מכניסים נשמה לטכנולוגיה

הצוות הוותיק והמקצועי בישראל בתחום מורשת והנצחה - פועל עשרות שנים ולא מפסיק להתחדש. היינו הראשונים בישראל למחשב מידע היסטורי, היינו הראשונים לתעד קהילות ותרבויות ולחברן לרשת האינטרנט, היינו הראשונים להקים מערכות ממוחשבות למורשת והנצחה – ואנו עדיין הראשונים. בכל אתגר, בכל פרויקט ולכל מטרה.

צוות מורשת והנצחה הוא יחידת העילית של חברת תבונה. הוא מאגד בתוכו מומחי טכנולוגיה, מידענים, היסטוריונים ומתכנתים, אשר המשותף לכולם הוא תחושת השייכות והחיבור הערכי למשימה.

הצוות פועל במספר מישורים ומנהל מגוון פרויקטים:

גלעד לזכרם פרויקט הדגל של צוות ההנצחה. במסגרת הפרויקט פיתחה החברה ויישמה מערכות מידע חדשניות בנושאי מורשת והנצחה. מערכות אלו מותקנות כיום ביותר מ-100 אתרים ברחבי הארץ, לרבות ברשויות מקומיות, באתרי הנצחה וביחידות צה"ל השונות.

דע את עמך מערכת מידע לתיעוד קהילות ישראל, המיושמת במוזיאונים ומציעה עמדות מידע ואתרי אינטרנט ייחודיים.

יד לשואה ולהעפלה פרויקט להנצחת הנספים בשואה ולתיעוד הניצולים והמעפילים. המידע המוצג כולל תמונות, סרטונים, מידע כללי ואף קורות חיים של הנספים.

שורשים מערכת מידע מתקדמת המתעדת את תולדות היישוב מראשית הקמתו עד היום, לרבות תכניות האב העירוניות, חזונם של ראשי הערים, תיאור המשפחות ואילנות היוחסין שלהן ועוד.

מחלקת ההנצחה מקפידה לפתח ולחדש את יכולותיה הטכנולוגיות. מה שהחל לפני שנים כפרויקט מחשוב ערכי הפך לתצוגת תכלית מרשימה הכוללת מולטימדיה ברמה המתקדמת ביותר, יכולות אחזור מידע, טכנולוגיות תקשוב, ממשק אינטרנטי חווייתי ועוד.

מרבית לקוחות המחלקה נהנים משירותיה כבר שנים רבות – והם עדים לשינויים, לפיתוחים, לחדשנות וליוזמות הבלתי-פוסקות של אנשינו.


השקיעו בהנצחה – חברו אותה אל העתיד.


צרו עמנו קשר